21 декември 2022
Учени откриха предвестниците на наближаващия Потоп
„Черни пушачи“ е името на геотермалните източници на дъното на океаните. От тях под формата на многометрови тръби в океаните навлиза невероятно гореща вода под налягане от стотици атмосфери.
Обикновено “пушачите” са разположени по осите на средните океански хребети, но учените се натъкват на нови, намиращи се на неочаквано място. Американски изследователи, ръководени от Джил МакДермот от Университета Лихай, откриха обширно поле, осеяно с геотермални извори.
Находището е на площ от повече от 5 хиляди квадратни метра в северната част на Източното тихоокеанско възвишение, близо до перуанския бряг на Южна Америка.
В полето има повече от 20 „черни пушачи” с височина около 10 метра. От тях изригва гореща вода, която идва от резервоари, разположени под океанското дъно на дълбочина около 2 километра. Твърде е възможно от тези горещи резервоари, нагрявани от магма, да се издига вода от вътрешния океан, който се намира много дълбоко под земята на стотици километри от повърхността.
Не е изключено някога подпочвените води да станат източник на всемирния Потоп, точно като този, който Библията описва.
Университетът Лихай се опасява, че дейността на “черните пушачи” предшества предстоящото масово изригване на подводни вулкани.
Според учените от Университета, „изтичането от недрата показва, че планетата готви нов Потоп“.